Audzētava

Sveicināti pie mums…

Mūsu mājaslapa pilnībā veltīta mūsu samojedu šķirnes suņiem. Šī suņu šķirne ir salīdzinoši reta un unikāla. Tāpēc vēlamies nedaudz pastāstīt, kā mēs tikām pie šiem suņiem, kāpēc šie suņi mums ir vislabākie uz pasaules, un kāpēc mēs izvēlējāmies tieši šo šķirni. Ieskatieties viņiem acīs, vai tad Jūs neapbrīno šis burvīgais, laimīgais „smaids”? Šie suņi ir unikāli, ar unikālu raksturu, kuram nepieciešams dāvāt visu savu mīlestību. Kamēr jums nav bijis kontakts ar šiem suņiem, tikmēr Jūs mūs nesapratīsiet.

Nedaudz par mums…

Mēs esam maza ģimene, kura dzīvo mazā skaistajā pilsētiņā pie jūras – Ventspilī. Suņi bijuši kā sirdslieta kopš bērnības, taču tagad mūsu sirdis pilnībā iekarojuši burvīgā suņu šķirne samojeds – “vienmēr smaidošs, vienmēr mīlošs”.

Bērnībā vairākumam no mums ir bijis kāds krancītis, arī mēs nebijām izņēmumi. Taču pie sava pirmā šķirnes suņa ar dokumentiem, mēs tikām tikai 2006 gadā. Kopš tā laika, šie suņi, izstādes un viss kas saistīts ar šiem burvīgiem suņiem, ir kļuvis par mūsu hobiju.

Dibinot audzētavu 2011. gada janvārī, tajā tika piereģistrētas trīs samojedu meitenes – BELYI VOLK BEATRIS – mūsu pirmā samojedu kucīte no Krievijas, AURELIA SMILING MIRACLE – Beatrises pirmā meitiena meita, un POLAR STAR SMILE’S MIRACLE – Beatrises otrā metiena meita. Visus mūsu samojedus un mūsu bērnus ir iespējams aplūkot mūsu mājaslapā. Bet tas vēl nav viss un mūsu pulki noteikti ar laiku palielināsies ar jaunpienācējiem.

Mēs nevaram Jums palielīties ar pasaules vai Eiropas izstāžu čempioniem, bet mūsu suņi ir vairāku valstu čempioni, kā arī Starptautiskā izstāžu čempioni. Un arī turpmāk ceram tikai uzlabot savus rezultātus. Turpmāk mēs plānojam uzsākt arī samojeda darba prasju pilveidi, bet šis mums uz doto brīdi ir projektā. Nedrīkst aizmirs par suņa izcelsmi, kā tādu, un kam bija domāti šie skaistie radījumi, viņu tiešais pienākums. Jo samojeds ir ne tikai apburošs skaists radījums, bet arī stiprs kamanu vilcējs, kam bija savi uzdevumi Sibīrijā.

Ir arī cita nodarbe, ar ko mēs varam lepoties. Pollija un Lēdija ir uzsākusi nodarboties arī ar petterapiju. Petterapija spēj darīt brīnumus un palīdzēt atveseļoties gan bērniem, gan pieaugušajiem. Glāsts, skatiens vai pat vienkārši klātbūtne var būt dziedējošāka par tablešu kalniem – tas jau sen vairs nav tikai tautas dziednieku padoms, bet arī zinātniska atziņa. Tāpēc man milzīgs prieks un gandarījums, ka arī mūsu suņi ir spējīgi uz ko tādu.

Nedaudz vēsturisko faktu…

Mūsu mīlestība vienmēr piederēja suņiem. Jebkurš cilvēks iegādājoties suni uzņemas par viņu atbildību ilgus gadus uz priekšu. Ilgi domājot mēs tomēr nolēmām beidzot paņemt kucēnu. Bet kādas šķirnes!? Sākumā tika izskatītas vairākas šķirnes, taču vienā jaukā dienā mēs iepazinām tādu suņu šķirni kā samojeds. No tā brīža mums bija skaidrs, ka vēlamies tieši šīs šķirnes pārstāvi.

2006 gada, pilnībā un neatgriezeniski nolēmām ka ņemsim samojeda šķirnes kucēnu. Sākās šķirnes iepazīšana interneta resursos, bet par nelaimi uz to brīdi Latvijā nebija ne samojedu kucēnu, ne arī plānoto samojedu kucēnu. Tāpēc mums nācās meklēt savu kucēnu ārpus Latvijas.

Tajā laikā ļoti daudz metienu bija Krievijā, un mēs uzsākām intensīvu saraksti ar samojedu audzētājiem Krievijā. Un uznācām tagadējo DORIAN SPRING audzētavu. Uz to mirkli, viņi mums piedāvāja mums piemērotākos noteikumus, tāpēc mēs nolēmām ņemt meiteni no viņiem. Tā arī mēs tikām pie sava pirmā samojeda kucēna. Un 24.decembrī, tieši Ziemassvētkos, pie mums mājās ieradās mūsu Beatrise.

Tā arī sākās mūsu audzētavas vēsture. Beatrise ir mūsu audzētavas ciltsmāte, jo tieši viņa ir tā, kas uzdāvināja mums pirmos 5 kucēnus.

Ienākot mūsu mājās kucēnam, mēs kļuvām ļoti aktīvi izstāžu fani, tādā veidā mēs atklājām sevī vēl vienu jaunu hobiju. Mūsu dzīvē suņi, un viss, kas ar to ir saistīts ir tikai hobijs, kurš prasa milzīgus laika un finansu ieguldījumus, bet mums tas patīk un mēs baudām savu dzīvi, kopā ar šiem, burvīgiem suņiem.

Jau 2008. gada beigās Beatrise pirmo reizi kļuva par 5 burvīgo samojedu kucēnu mammu. Ja jau mēs uzsākām nopietnu samojedu audzēšanu, tad mūsu pienākumos bija dibināt savu samojedu audzētavu, kas mūsu valstī nemaz nav tik vienkārši kā citur.  Lai mēs varētu to izdarīt, mums ir nepieciešams izaudzināt divus kvalitatīvus metienus un saņemts kinoloģiskās izglītības sertifikātu.

2010 gadā tika nolikts eksāmens kinologu kursos, un saņemta kinoloģijas izglītības dokumenti. Un jau 2011 gada sākumā mums bija tiesības dibināt savu audzētavu. Nosaukums audzētavai tika dots par godu mūsu pirmajam metienam “Smiling Miracle”. Līdz ar to, audzētavas dzimšanas diena mums ir 2011. janvāris.

Uz ko mēs tiecamies…

Mūsu mērķis ir audzēt šos burvīgos, sniegbaltos „smaidošos brīnumus”, lai tie būtu veseli un censties pēc iespējas būt tuvāk standartam. Salīdzinot ar vadošajām pasaules samojedu audzētavām, mēs esam vēl ļoti jauni un ar mazu pieredzi. Mēs par kvalitāti, nevis kvantitāti, tāpēc, salīdzinoši, metienu mums nav daudz. Audzējot samojedus mēs pievēršam uzmanību, galvenokārt, veselībai, kvalitātei, kustībām, tas ir, cenšamies būt tuvu samojeda standartam. Nedrīkst aizmirst, ka samojeda šķirnes suņa atšķirības no citām šķirnēm ir skaista, izteiksmīgi smaidīga galva, un pūkains sniegbalts kažoks. Tāpēc savos pienākumos uzskatam par nepieciešamību saglabāt vecās labās vērtības.

Šie  suņi nav dekoratīvās šķirnes suņi, tie ir darba suņi. Līdz ar to sunim jābūt piemērotam viņa izcelsmes vēsturei un jāatbilst šķirnes standartam. Tāpēc mēs ļoti lielu uzmanību pievēršam kucēnu tēta izvēlē, lai topošajam saimniekam būtu iespēja iegūt skaistu, kvalitatīvu, standartam atbilstošu, un galvenais veselu kucēnu.

Šie suņi ir kā bērni, kuri iepriecina un apbrīno Jūs ikdienā. Arī bērnu nav iespējams atdot jebkurā ģimenē. Tāpēc mēs ļoti rūpīgi izvēlamies saimniekus esošiem un topošiem kucēniem. Mūsu suņi dzīvo kopā ar mums, tie ir mūsu ģimenes locekļi, arī mūsu kucēniem mēs vēlamies tādu pašu dzīvi. Mēs nekad neatdosim suni tajās mājās, kurās viņš netiks mīlēts. Par piesiešanu pie ķēdes vispār nevar būt runas. Šis suns nevar būt greznumlieta, šis suns ir domāts drauga lomā, kas vienmēr Jums būs līdzās.

Mūsu kucēni dodoties uz jaunajām mājām:

   1. veterināri pārbaudīti;
   2. attārpoti
   3. identificēti ar mikročipu
   4. vakcinēti
   5. saņēmuši ES atbilstošu veterināru pasi
   6. nepieciešamās lietiņas un dāvaniņas no mūsu sponsoriem

Ja Jums radās interese par šķirni, kā arī radās kādi jautājumi, vai varbūt Jūs vēlaties kucēnu tieši no mūsu audzētavas, rakstiet, mēs būsim priecīgi uzņemt Jūs mūsu draudzīgā lokā. Visi mūsu kucēnu īpašnieki ir pilnvērtīgie mūsu SMILING MIRACLE ģimenes locekļi. Par tādu var kļūt jebkurš. JUMS TIKAI IR JĀMĪL ŠĪS ŠĶIRNES SUŅI – SAMOJEDI!!!